Podejrzenie torbieli podpajęczynówkowej i padaczka

Dzień dobry. Panie doktorze choruje na padaczkę którą dostałam zaraz po porodzie, badanie MRI mózgu wykazało poszerzoną nieco dolną część zbiornika kata Mostowo móżdżkowego po stronie prawej w tej lokalizacji na przekrojach poprzecznych uwidocznia się się strefa płynowa wielkości ok.19x7 mm, jest podejrzenie torbieli pajeczynówki. Czy to może wiązać sie z operacja? Często boli mnie głowa, mam problemy ze skupieniem się i czasem zawroty głowy...boję się. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczna jest operacja.