Podejrzewam u syna alergię pokarmową. Co robić?

Witam, mam duży problem z synem, który jest alergikiem nie wiem na co, ponieważ raz robiłam mu testy i wyszło, że na kurz, a potem powtórzyłam testy 3 razy i wyszło, że nie jest na nic uczulony. Są podejrzenia, że ma astmę oskrzelową i po prostu nie wiem co mam zrobić. Lekarze nie chcą zrobić synowi testów na pokarm, ale ja przyuważyłam, że jak coś zje, to wychodzi mu uczulenie, a potem jest chory. W przedzkolu nie mogę nic zrobić, żeby mu nie dawano niektórych pokarmów, bo musiałabym mieć od lekarza zaświadczenie, że jest na coś uczulony. Proszę o pomoc. Co mam zrobić? Lekarze dają synowi lekarstwa, sterydy np. Z***, a po nich strasznie tyje. Ma 7 lat a waży już 39,5 kg.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Alergia pokarmowa jest związana ze spożywanym przez dziecko pokarmem i może mieć różne objawy skórne. Dobrze byłoby poprosić lekarza o wykonanie testów alergicznych na podstawie badania krwi. Podejrzewam, że lekarz prowadzący po wykluczeniu alergii po trzykrotnym badaniu niechętnie podejmie dalszą diagnozę w tym kierunku. Proponuję udać się z synkiem do poradni alergologicznej i porozmawiać z lekarzem o tym, co Panią niepokoi w zdrowiu malucha.
Waga dziecka w tym wieku jest obliczana według pewnego wzoru:  liczba lat pomnożona przez 2 + 10. Waga dziecka raczej  związana jest z przyjmowanymi lekami i proponuję porozmawiać o tym z lekarzem, ponieważ duże ilości lekarstw mogą niekorzystnie wpływać na przyrost wagi.
Pozdrawiam