Podgłośniowe zapalenie krtani u 2-latki

Witam 4 dni temu rozpoznano u mojej 2 letniej coreczki podglosniowe zapalenie krtani.Dostala leki, teraz moze juz normalnie oddychac,ale kaszel suchy zamienil sie w mokry a nosek znowu jest zatkany, ale nic z niego nie leci.Gdy dziecko placze slychac jeszcze w gardle to drapanie.Temperatura jest podwyzszona,ale tylko rano.Oprocz tego Mala oslabiona,ciagle sie poklada i marudzi.Czy ta infekcja jest pozostaloscia po zapaleniu krtani?Czy zamiast zapalenia to moze byc zapalenie pluc?

Witam! Opisane przez Panią objawy są charakterystyczne dla infekcji górnych dróg oddechowych, pozostałej po zapaleniu krtani. Zmiana charakteru kaszlu to dobry, świadczący o zdrowieniu dziecka objaw. Proszę podawać dziecku dużą ilość ciepłych płynów oraz dbać o dobre nawilżenie i wietrzenia powietrza pomieszczeń w których znajduje się córka.

może to być pozostałość po chorobie, nie można też wykluczyć innej infekcji. W razie wątpliwości należy udać się do lekarza celem osłuchania. Pozrawiam