Podkrążone oczy, brak apetytu, senność i zmęczenie a anemia

Witam, od dłuższego czasu mam podkrążone oczy, bladą cerę, brak apetytu, odczuwam senność i zmęczenie. Zrobiłem sobie ostatnio morfologie krwi, transferyne, ferrytyne, tibc i żelazo. W morfologi badanie MCV wyszło poniżej normy - 79. Neutrofile 1,88. Eozynofile 0,09. Limfocyty natomiast powyżej normy 47,7. W badaniu transferyny wyszło mi poniżej normy 151,00. Saturacja natomiast 52% czyli również ponad normę. Reszta badań jest w normie, co może być przyczyną? Czy to anemia? Pozdrawiam

Witam! Na wstępie muszę wyjaśnić, że poszczególne parametry powinny być interpretowane w kontekście pełnej morfologii krwi. Wyniki badań nasuwają podejrzenie anemii z niedoboru żelaza konieczna jest jednak pełna ocena kliniczna i wgląd w resztę wyników. Proszę bezwzględnie zgłosić się do lekarza POZ.