Podłużna "rana" - co to może być?

Witam serdecznie.

Mam 17 lat. Pojawił mi się na nodze (okolice kolana) jakby taki czerwony pasek. Jest długi na jakieś 3 cm. Starałem sobie przypomnieć, kiedy to mogło się stać. Oczywiście mam na myśli ukąszenie kleszcza, jednakże tego nie znalazłem na nodze, jest miejsce ukąszenia (kropka) i od niego rozciąga się w jedną stronę czerwony pasek. No więc kosiłem trawnik 3-4 dni temu i poczułem właśnie ukąszenie (tak mi się wydaję, mogę się mylić, mam jakieś 70% pewności). A jak się dowiedziałem, przy ukąszeniu kleszcza nie odczuwamy bólu, prawda? Może i piszę bez sensu, jednak staram się wykluczyć ukąszenie przez kleszcza i mam nadzieję, że przy Waszej pomocy mi się to uda.

Teraz opiszę dokładniej tę "ranę". Więc jest miejsce ukąszenia, pasek rozciąga się na jakieś 3 cm w jedną stronę od tej kropki. Jak przejeżdżam dłonią po nim, to czuję, że pod tym paskiem jest jakby twardsza tkanka (jak ukąsi nas komar, to bąbel jest też twardy, to mam na myśli). Rana czasem swędzi, a czasem całkiem o niej zapominam. Czytałem sporo na Waszym portalu o objawach, o tym całym rumieniu i wiem, że to nie jest to, jeszcze nie to. Teraz pytanie: Czy to był kleszcz w ogóle? Może to był giez? Ale takiego dziwnego skutku ukąszenia to jeszcze nie miałem. Jutro wybieram się z tym do lekarza. Proszę o jakieś rady, odpowiedź. Jeśli będzie trzeba, abym udzielił jakiejś jeszcze informacji to proszę pytać - odpowiem.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Lek. Izabela Brym

Witam.

1. Ukąszenie kleszcza nie jest bolesne. W ogóle nie dostarcza żadnych doznań. Poza tym kleszcz, aby zakazić boreliozą musi przebywać w skórze co najmniej 24 godziny! W tym czasie na pewno by go Pan zauważył.
2. Typowy rumień wędrujący, charakterystyczny dla boreliozy, jest owalny lub okrągły i zawsze przekracza średnicę 5 cm. Zwykle nie dostarcza doznać, choć może swędzieć, boleć lub piec. Poza tym zawsze jest w poziomie skóry i nie wyczuwa się w nim żadnych zgrubień.

W związku z powyższym wątpię, aby opisany przez Pana objaw był rumieniem wędrującym. Najprawdopodobniej jest to nieswoisty odczyn po ukąszeniu. Trudno mi powiedzieć, co Pana ukąsiło, ale najprawdopodobniej nie był to kleszcz. Oczywiście kontakt z lekarzem nie zaszkodzi.