Podniesiony poziom cukru we krwi a stosowania diety cukrzycowej

Proszę o wskazówki - co się dzieje, że po wysiłku - zażywam amaryl4 i siofor 1000 do posiłkow - bardzo mocno podnosi się poziom cukru we krwi? Przestrzegam diety cukrzycowej , wprowadziłam m.in. marsz z kijkami. Marianna

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, podczas wysiłku dochodzi do zużywania glukozy krążącej we krwi, która służy jako paliwo do pracy mięśni. Systematyczny wysiłek systematyczny jest rekomendowany osobom z cukrzycą. Pozdrawiam.