Podnoszenie tętna po treningu

Mam 43 lata. Jestem kobietą, mam lekką nadwagę - moje BMI wynosi 26.5. Od jakiegoś czasu ćwiczę godzinę dziennie na orbitreku. Od kilku dni zauważam, że od razu po zakończeniu treningu - tętno - zamiast opadać - zaczyna wzrastać. Przykładowo - trening kończę przy tętnie 106 - i przez około minutę bezczynności- tętno podnosi się mniej więcej do 140- 150. Czy to normalne? ( Wcześniej tak się nie działo) Dziękuję za odpowiedź.

Witam,
po intensywnym treningu może dochodzić do sytuacji w której tętno jest podwyższone przez pewien czas.
Jeżeli w ciągu 30-45min wraca do normy - to jest to zjawisko prawidłowe.

pozdrawiam

Witam, najprawdopodobniej nie jest to powód do niepokoju, ale kontrolne badanie EKG pewnie byłoby wskazane. Ważne jest również czy w przypadku codziennych czynności w ciągu dnia też bez obciążenia dochodzi do przyspieszenia tętna? - jeśli tak, zalecam wizytę u lekarza rodzinnego