Podrażnienie skóry głowy po zastosowanej farbie do włosów

Po zmyciu farby "palette" popielaty blond zauważyłam czerwoną plamkę na skórze głowy, mogło to być podrażnienie skóry głowy. Zaczęłam stosować maść nagniotkową. Po jakimś czasie rozdrapałam utworzony w tym miejscu strup. Z kawałeczkami strupa wypadały mi włosy. Po 3 tygodniach włosy dalej nie odrastają. Co mam stosować, żeby przyśpieszyć ten proces i czy w ogóle włosy w tym miejscu mi odrosną czy zostanie pusta plama na skórze?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli włosy w zmienionym chorobowo miejscu wypadły wraz z cebulkami to powrót do normalności będzie trudny. Aby stwierdzić co do końca się stało i jakie są perspektywy konieczna jest wizyta u dermatologa w celu oceny miejsca. Niestety aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego, dokładne zebranie wywiadu oraz obejrzenie zmiany.
Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie. Oczywiście proszę unikać kosmetyku, który sprowokował problem.

Pozdrawiam