Podrażnienie skóry u 60-latki

Serdecznie Witam! Proszę o informację co może pomóc w przypadku mocno podrażnionej skóry: szyi /fałda szyjna/ ,powiek, pod oczami, na skroniach. Skóra w tych miejscach jest czerwona, obrzmiała, mocno swędząca. Delikatne przemywanie wodą lub płynem micelarnym powoduje większe zaczerwienienie i pieczenie. Ta mocno podrażniona skóra to przede wszystkim miejsca zmarszczek wokół oczu i j.w. fałda szyjna. Z poważaniem Ewa /wiek 60 lat/

Witam
Czy zastosowała Pani w tych miejscach jakiś nowy krem? Z opisu wygląda to na uczulenie.
Proszę przyjąć doustnie przez kilka dni lek antyhistaminowy, np. Claritine lub Alertec.
Krem do smarowania polecam Emolium krem barierowy, ponieważ musi Pani natłuścić skórę. Dobrze byłoby posmarować te miejsca delikatnym sterydem, np. Elasone, Hydrocortisonum krem.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Proszę udać się do dermatologa na konsultacje lekarz obejrzy skórę i doradzi. Warto również przeanalizować czy jakieś pokarmy Panią lub kosmetyki nie uczuliły.