Podskórne pryszcze na brodzie w początkowym etapie ciąży

Witam jestem w ciazy same początki na brodzie zaczely mi sie robic podskorne pryszcze czerwone gule nie wiem co mam robic uzywam masci aknemycin czy to nie zaszkodzi na plot bo opinie sa rozne

Lek. Marta Gryszkiewicz

Preparat na skórę (miejscowo) można stosować w okresie ciąży. Nie należy go stosować doustnie, gdyż substancja czynna (erytromycyna) przenika przez łożysko do płodu. Preparat ma kategorię "B" dla leków w ciąży.