Gruźlica płuc i napadowe migotanie przedsionków

Dzień dobry, mam 55 lat. Prawdopodobnie w dzieciństwie byłem zarażony żółtaczką. W wieku 11 lat miałem powiększoną wątrobę na 2 palce.W 1999 roku stwierdzono u mnie antygen HBS i byłem leczony szpitalnie. Miałem wykonaną w szpitalu biopsję wątroby i stwierdzono u mnie przewlekłe zapalenie wątroby. Mam wrodzoną trombofilię. Choruję na małopłytkowość. W 1992 roku stwierdzono u mnie gruźlicę płuc. Choruję też na cukrzycę, cukier na czczo ok. 130-140. W kwietniu stwierdzono napadowe migotanie przedsionków, na które też choruję od wielu lat, tylko nikt nie potrafił tego zdiagnozować. W 2008 trójglicerydy były na poziomie 978. Biorę leki na wątrobę, rozrzedzenie krwi - Xarelto, na trójglicerydy, na cukrzycę oraz na serce. Czy na podstawie tych danych możecie Państwo określić czy należy mi się renta chorobowa (staż pracy 35 lat). Pozdrawiam Paweł D.

Witam! Z opisu wynika, że cierpi Pan na wiele chorób, które zdecydowanie upoważniają do ubiegania się o przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy. Jednakże należy pamiętać, że w każdym postępowaniu ostateczną decyzję o przyznaniu bądź nie przyznaniu renty podejmuje lekarz orzecznik ZUS. W przypadku ewentualnej negatywnej decyzji przysługuje Panu prawo do odwołania od decyzji lekarza orzecznika w ciągu 14 dni od otrzymania decyzji. Pozdrawiam serdecznie!

Lek. Karol KazirĂłd-Wolski

Na podstawie tych danych nie można tego powiedzieć. Trzeba zbadać pacjenta, przeanalizować badania dodatkowe, ustalić wydolność organizmu w świetle wykonywanej pracy i ewentualnej zdolności do innej pracy i dopiero wtedy można wydać decyzję