Podwójna aborcja a możliwość zajścia w ciążę

mam 31 lat, 12 lat temu i 10 lat temu dokonałam aborcji. 5 miesiecy temu udodziłam syna w 5 miesiącu ciąży, ciąża od początku byla zagrozona ale nie znaleziono powodu poronienia. Jakie mam szanse na urodzenie zdrowego dziecka? i czy mój lekarz prowadzacy powinien wiedzieć o zabiegach? z czym może się wiązać fakt że mu o tym nie powiem?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Z pewnością warto aby lekarz prowadzący ciążę znał Pani przeszłość ginekologiczno-położniczą. Trudno stwierdzić co było przyczyna niedonoszenia ciąży. Nie można zatem określić szans na powodzenie przy najbliższej ciąży. Przed kolejnym staraniem się o dziecko warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.