Podwójne widzenie u krótkowidza

Dzień dobry! Jestem krótkowidzem moja wada to -0,75 na obu oczach. Od jakiś kilku miesięcy zauważyłam, że mam problem z oczami, widzę jakby podwójne kontury przedmiotów, głównie kontrastujących ze sobą. Mam na myśli np. białe napisy na czarnym tle, lekkie kontury ciała ludzkiego, objawia się to często gdy oglądam telewizję bądź patrzę w telefon. Niegdyś mrużyłam oczy by lepiej widzieć teraz jednak gdy to robię kontury jeszcze bardziej się dwoją, zarówno w okularach jak i bez. W celu zbadania wzroku udałam się do okulisty, który nie stwierdził nic poważnego, mówiąc że moje mięśnie oczne pracują dobrze.

Witam! Wydaje się, że opisywany objaw można opisać jako słabo nasilone podwójne widzenie (diplopia). Z opisu wynika, że wada wzroku jest skorygowana, a okulista wykluczył nieprawidłowości dotyczące mięśni okoruchowych. W takiej sytuacji konieczna jest konsultacja neurologiczna, ze względu na potencjalne ośrodkowe przyczyny problemu np. zmiany zapalne i rozrostowe. W tej chwili nie ma powodów do niepokoju, ale konieczna jest konsultacja neurologiczna i ewentualne badanie obrazowe głowy po badaniu neurologicznym. Pozdrawiam serdecznie!