Podwyższona liczba leukocytów w wyniku badania moczu

Witam. Z badania moczu wyszło,ze mam strasznie dużo leukocytów aż 500 , i duże ilości białka, Czy to wskazuje na zakażenie dróg moczowych? Wizytę u ginekologa mam dopiero za tydz.Wiec proszę o odpowiedź

Wszystko zależy od tego czy prawidłowo oddała Pani mocz do badania- czyli rano, na czczo, po podmyciu, ze środkowego strumienia. Jeśli tak to rzeczywiście jest infekcja dróg moczowych. Jeśli nie to proszę badania wykonać prawidłowo.

Powtórzyć badanie.
Mam nadzieję że poprzednie zostało pobrane prawidłowo / środkowy strumień zalecenia jak pobrać mocz do badania znajdzie pani na stronach www. dużych laboratoriów /
W razie wystąpienia podobnego wyniku konieczna nie tylko konsultacja ginekologa ale również internisty.

Witam jeśli chodzi o badanie ogólne moczu, to nie jest bezwzględnie konieczne pobieranie moczu ze środkowego strumienia - co innego w przypadku pobierania na badanie bakteriologiczne (posiew) - tu należy pobierać ze środkowego strumienia. W Pani przypadku mamy do czynienia z nieprawidłową, znacznie podwyższoną liczbą leukocytów (krwinek białych) - jest to tzw. ropomocz i zazwyczaj towarzyszy on stanom zapalnym - bakteryjnym lub zapaleniom bezbakteryjnym. Decydować będzie posiew moczu. Białko pochodzi z rozpadłych leukocytów. Wskazana wizyta u lekarza POZ. Pozdrawiam RH