Podwyższona norma TSH u 62-latka

Witam! Mam na imię Grzegorz lat 62. Jakie czynniki zewnętrzne i wewnętrzne mają wpływ na wartość powyżej normy TSH tarczycy. Czy wartości TSH tarczycy zmienia się od nastroju, samopoczucia, itp badanej osoby, t.j. wynik może być raz powyżej normy, a w innym przypadku w granicach normy . Proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Podwyższone TSH zazwyczaj występuje w niedoczynności tarczycy, należy rozszerzyć diagnostykę o badanie hormonów tarczycy. Na poziom TSH nie mają wypływu czynniki zewnętrzne.
Pozdrawiam