Podwyższona temperatura ciała, lekki kaszel po okołooskrzelowym zapaleniu płuc i ekstrakcja zęba

Dzień dobry, Dzisiaj miałam wyrwaną czwórkę górną. Wcześniej 2 razy miałam resekcje wierzchołka korzenia tego zęba. Ostatnia 11.09.2014. Jestem kobitą, 36 lat, od 30.09.2014 do 20.10.2014 miałam infekcję dróg oddechowych, które zakończyło się okołooskrzelowm zapaleniem płuc. Mam jeszcze lekki kaszel. Od dwóch dni biorę augmentin. Podwyższyła mi się temperatura do 37,5 stopni. Czy mam się tym niepokoić?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Temperatura ciała nie powinna wzrastać powyżej 38 st C po trzeciej dobie antybiotykoterapii. Jeśli temperatura wzrośnie po tym czasie należy skonsultować się ponownie z internistą.