Podwyższona temperatura podczas ząbkowania u 8-miesięcznego dziecka

Witam:) Mam Pytanie moja corka ma 8 miesiecy i widze za zaczyna sie zabkowanie bierze wszystko do buzi slini sie ale martwi mnie ta temperatura wysoka 39.6 przy zabkowaniu jest mozliwa taka wysoka? ostatnio teaz goraczkowala 1 dzien i przeszlo i po kilku dniach znow dostala goraczki jak dlugo to bedzie trwalo? i jak dlugo moze utrzymac sie ta temperatura prosze szybki odpis. Natalia

Witam. Podczas ząbkowania temperatura może dochodzić nawet do 40 stopni - wskazane jest jej doraźne obniżanie preparatami paracetamolu bądź ibupromu.