Podwyższone ciśnienie krwi i opuchnięte kostki

moje cisnienie to 140/108 czym to grozi I skad sie wzielo..? jutro mam badania krwi pod katem nerek watroby tarczycy... do tego mam opuchniete czesto kostki nog...

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,
Nadciśnienie tętnicze to choroba mogąca mieć wiele przyczyn. Wśród nich znajdują się m. in. choroby nerek, zaburzenia endokrynologiczne, choroby układu nerwowego czy też stosowanie niektórych leków lub substancji toksycznych. Obrzęki mogą wynikać z chorób serca, nerek, wątroby lub innych.
Wobec powyższego bardzo dobrze, że rozpoczął Pan diagnostykę, która umożliwi wykrycie przyczyny opisywanego stanu. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam