Podwyzszone EO% i BASO%

Witam, będę wdzięczna za interpretację wyników, bo póki co, nie mogę przedstawić wynikow lekarzowi. Cała morfologia w normach prócz EO% - 6,2% i BASO% -1,1%. Dodatkowo wykonano badanie poziomu hormonów, które jest w normie TSH - 2,3 mIU/I (0,27-4,2).
ponad rok temu

Witam!

Ponieważ napisała Pani, że pozostałe parametry były w normie, rozumiem, że prawidłowa była bezwzględna wartość granulocytów kwasochłonnych (EO) oraz zasadochłonnych (BASO). W badaniu morfologii naważniejsze znaczenie mają wartości bezwzględne składnków krwi. Dopiero jeżeli są nieprawidłowe, sprawdza się odsetek, jaki dany składnik stanowi wśród wszystkich białych krwinek. Wartości, które Pani podała, nieznacznie odbiegają od przyjętych wartości referencyjnych i przy prawidłowym wyniku pozostałych parametrów nie mają żadnego znaczenia.

Jednym słowem, morfologia krwi jest całkowicie prawidłowa. Stężenie TSH również.