Podwyższone leukocyty i limfocyty

Witam serdecznie. Mam 23 lata i chciałam skonsultować swoje wyniki badań morfologii krwi. Wśród poszczególnych wytycznych znalazłam 7, które w mniejszym lub większym stopniu odbiegają od normy. Oto one: 1) Szerokość rozkładu krwinek czerwonych, CV (RDW) 10,5% (11-16). 2) Leukocyty (WBC) 13,9 tys./µl (4-12). 3) Limfocyty (LYM) 7,9 tys./µl (1-5). 4) Odsetek limfocytów (LYM%) 56,7% (25-50). 5) Odsetek neutrofili (GRA%) 35,8% (50-80). 6) Płytki krwi (PLT) 123 tys./µl (150-400). 7) Szerokość rozkładu płyek krwi (PDW) 14,5% (9-14). Dziękuję za pomoc.
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Właściwa interpretacja wymaga uzupełnienia o wywiad i badanie lekarskie. Odchylenia nie są znaczne i nie muszą świadczyć o poważnym zaburzeniu, jednak wymagają wyjaśnienia. Doradzam wizytę w gabinecie lekarskim.

Pozdrawiam