Podwyższone limfocyty przy obniżonym RBC i granulocytach

Witam, Mam 32 lata. Dzisiaj odebrałam wyniki morfologii. To co odbiega od normy to: RBC 4,11, a norma jest (4,20 - 5,40), LYM% 58,70 a norma jest (25 - 50) oraz GRA% 35,70, a norma jest (50 - 80). Co to może oznaczać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom RBC jest prawidłowy dla kobiety. Nieprawidłowości w rozmazie białokrwinkowym należałoby odnieść do całkowitej liczby leukocytów, aczkolwiek mówiąc ogólnie takie przesunięcie najczęściej jest wynikiem infekcji wirusowej. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji sugeruję konsultację z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.