Podwyższone limfocyty w badaniu krwi

Niedawno zrobiłam sobie pakiet podstawowych badań z których wynika, że : CHOLESTEROL HDL jest poniżej normy (43mg/dl) WBC podwyższone (11,1 tys/ul) LYM% poniżej normy (23.7%) BADANIE OGÓLNE MOCZU: Barwa- jasno żółta, Klarowność - lekko mętna, Nitrite - obecne OSAD MOCZU: Nabłonki płaskie- nieliczne w polu widzenia, Leukocyty 4-6 wpw Erytrocyty świeże 0-1wpw Bakterie - liczne Chciałabym wiedzieć czy powinnam odwiedzić lekarza z tymi wynikami i czy konieczne jest leczenie.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Magdalena Mroczek
79 poziom zaufania

Tak, najlepiej omówić wyniki i ewntualne leczenie zakażenia układu moczowego z lekarzem rodzinnym.

0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Przy braku objawów klinicznych nie stosowałbym w tej sytuacji leczenia, jednak mimo wszystko same wyniki badań bez połączenia ich ze stanem klinicznym pacjenta nie mogą być podstawą do stwierdzenia, że wszystko jest w porządku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty