Podwyższone limfocyty w badaniu krwi

Niedawno zrobiłam sobie pakiet podstawowych badań z których wynika, że : CHOLESTEROL HDL jest poniżej normy (43mg/dl) WBC podwyższone (11,1 tys/ul) LYM% poniżej normy (23.7%) BADANIE OGÓLNE MOCZU: Barwa- jasno żółta, Klarowność - lekko mętna, Nitrite - obecne OSAD MOCZU: Nabłonki płaskie- nieliczne w polu widzenia, Leukocyty 4-6 wpw Erytrocyty świeże 0-1wpw Bakterie - liczne Chciałabym wiedzieć czy powinnam odwiedzić lekarza z tymi wynikami i czy konieczne jest leczenie.

Magdalena Mroczek

Tak, najlepiej omówić wyniki i ewntualne leczenie zakażenia układu moczowego z lekarzem rodzinnym.

Aleksander Ropielewski

Przy braku objawów klinicznych nie stosowałbym w tej sytuacji leczenia, jednak mimo wszystko same wyniki badań bez połączenia ich ze stanem klinicznym pacjenta nie mogą być podstawą do stwierdzenia, że wszystko jest w porządku.