Podwyższone MCH u dziecka

Syn ma 12 lat jego badanie wykazało podwyższony MCH 34,4 ; MCHC 40,3 ; RDW-CV 15,6 ; CRP 3 ; HEMOGLOBINA 15,7, MCV 85,3 CZY PODWYŻSZONE WSKAŹNIKI POWINNY MNIE ZANIEPOKOIĆ. CO ONE OZNACZAJĄ. PROSZE O INTERPRETACJĘ WYNIKÓW.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane nieprawidłowości mogą być wynikiem odwodnienia. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Niestety nie podała Pani pełnego wyniku badania., nie jest możliwa zatem pełna interpretacja. Wskazana jest wizyta u specjalisty pediatry.