Podwyższone monocyty - co robić? Czy to groźne?

Witam. Wszystkie wyniki mam prawidłowe, jedynie monocyty mam podwyższone - 0,99, podczas gdy normą jest 0,8 (co dziwne procentowy wynik był w normie). Byłam z wynikami u lekarza rodzinnego i zostało to zupełnie zbagatelizowane. Czy mam powody do zmartwień? Chciałam powtórzyć badanie za jakiś czas, ale pani doktor stwierdziła, że nie ma potrzeby. Nie powiedziała mi, dlaczego monocyty mogą być podwyższone. Czy mam drążyć? Iść znów na badanie? Zmienić lekarza? Czy może faktycznie przesadzam i nie jest to duże odchylenie? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przekroczenie liczby monocytów jest w zasadzie w granicach błędu laboratoryjnego. Jeżeli inne parametry morfologii są w normie, oraz nie ma Pani dolegliwości - to moim zdaniem nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie