Podwyższone monocyty w morfologii krwi

Witam, zrobiłam sobie morfologię krwi na wynikach oprócz %monocytów wszystko mam w normie i stąd pytanie czy podwyższenie tego parametru jest istotne? Poniżej podaję wyniki: %monocytów 12,5 (norma podana 2-10) liczba monocytów 0,85 x10^9/l (norma podana to 0,2-1,0) liczba limfocytów 1,7x10^9/l (norma podana 1,0-3,5) . Morfologię zrobiłam dobrowolnie aczkolwiek na okoliczność tego że od ponad 2 miesięcy nie mam miesiączki (i na pewno nie jestem w ciąży) choć bywa u mnie nieregularnie.

Zadając pytanie z morfologii dobrze jest przedstawić całe badanie, a nie tylko jeden parametr. Pani monocyty podane w % są powyżej normy, ale ich liczba normy nie przekracza.
Generalnie wzrost monocytów towarzyszy stanom zapalnym.
Na Pani miejscu wybrałabym się do ginekologa celem wyjaśnienia zaburzeń miesiączkowania - być może tam toczy się przewlekły proces zapalny.
Pozdrawiam!