Podwyższone OB i CRP przy osłabieniu

Witam. Mam 29 lat. Rok temu wykryto u mnie guzek piersi. Zrobiłam biopsję, która na szczęście nie wykazała żadnych zmian nowotworowych. Ponieważ występowały u mnie nieregularne miesiączki, zrobiłam usg, które wykazało torbiel jajnika. Tabletki antykoncepcyjne G*** wyeliminowały ten problem. Obecnie miesiączkuje regularnie, jednak jestem osłabiona i ospała. Często łapię infekcję - w ciągu miesiąca 3 razy miałam anginę. Za 1 razem dostałam antybiotyk na 7 dni A***, po kilku dniach angina powróciła - dostałam na 14 dni inny antybiotyk, po którym znowu angina powróciła, więc doktor przepisał mi na 10 dni kolejny D***. Ponieważ cały czas bardzo bolały mnie stawy, dostałam skierowanie na badania. Bardzo proszę o ich interpretację oraz wskazanie, w którym kierunku szukać, co może być przyczyną bólu stawów oraz ogólnego osłabienia organizmu? Leukocyty 6,6 tys./ul, erytrocyty 3,9 mln/ul, hemoglobina 12,3 g/dl, hematokryt 36%, MCV 92 fl, MCH 31 pg, MCHC 34,1 g/dl, płytki krwi 271 tys./ul, limfocyty% 30, inne (EO,Bazo,Mono) % 14, neutrofile % 56, limfocyty 2,0 tys./ul, inne (Eo,Bazo,Mono0)# 0.9 tys./ul, neutrofile # 3,70 tys./ul, RDW-CV 13%, PDW 9 fl, MPV 8,52 fl, P-LCR 14%, OB 32, CRP 18,05, RF ujemny.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w wynikach morfologii nie stwierdzam nieprawidłowości, podwyższone jest natomiast OB i CRP, czyli wskaźniki procesu zapalnego. Nie wiem jak sprawa gardła, czy minęły ostatecznie objawy? Ale utrzymywanie się osłabienia, złego samopoczucia i bólów stawów przy podwyższonych wskaźnikach zapalnych wymaga wyjaśnienia. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, gdyż konieczne jest dokładne zebranie wywiadu, zbadanie Pani, wykonanie dodatkowych badań, np. badanie ogólne moczu. Ja mając tylko wybiórcze dane nie mogę postawić diagnozy. Pozdrawiam serdecznie.