Podwyższone parametry MON i RDW w wyniku badań u 3-letniej córki

Parę dni temu zrobiłam córce prawie 3 latka podstawowe badania ze względu na to ze często choruje, infekcje, zapalenia gardła, oskrzeli a nawet lewego płuca - tak do czerwca. Wyniki nie wyszły najgorzej (wszystko w normie) ....podwyższone są 2 parametry: MON% 9,3% (norma jest 1-7) RDW 15,1% (11,5-14,5). Wiadomo ze musimy powtórzyć wyniki badań...ale czy muszę się martwić.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli podstawowe parametry są prawidłowe, te drobne odchylenia nie budzą niepokoju.