Podwyższone stężenia MCV i MCH

Właśnie odebrałam wyniki z krwi: Hematologia i Morfologia 3 diff, krwinki białe (WBC) 7,00 G/I, krwinki czerwone (RCB) 3,85 T/I, Hemoglobina 13,10 g/dI, Hematokryt 37,4 %, MCH 34,00 pg, MCHC 35,0 g/dI, MCV 97,1 fI, Płytki krwi 240 G/I %, limfocytów 30,0 % %, pozostałych WBC 2,1 % %, neutrocytów 67,9%, liczba limfocytów 2,1 G/I, Liczba pozostałych WBC 0,1 G/I, Liczba neutrocytów 4,8 G/I, RDW-CV 13,2 %, Biochemia podstawowa, Glukaza 89,5 mg/dI, Sód 139 mmol/l, Potas 5,2 mmol/l, Białko ostrej fazy - CRP 0,34 mg/l.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Uwagę zwracają podwyższone stężenia MCV, MCH. Z tego powodu doradzałabym przede wszystkim wizytę u lekarza rodzinnego. Będzie miał możliwość uzyskania dodatkowych informacji. Najprawdopodobniej konieczne będzie oznaczenie we krwi stężeń witaminy B12 i kwasu foliowego.

Pozostałe parametry mieszczą się w normach.

Pozdrawiam serdecznie