Podwyższone tętno po zawale mięśnia sercowego

Jestem 2 lata po zawale serca,Mam 1 stent. Zażywam rano beto100 ZK i akard ,natomiast wieczorem 1/2 vivacetj./2,5mg/ oraz simwasterol tj,/75mg/ Obecnie od 3 dni czuję się strasznie osłabiona/bez powodu/Mam niskie ciśnienie tj 107/66 ale niepokoi mnie tętno tj.81. Czasem też nachodzą mnie poty/bardzo krótkotrwałe/Mam 51lat.Martwię się tym tętnem.Co może być przyczyną?
51 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
O podwyższonej częstości pracy serca mówimy dopiero wtedy, gdy przekracza 100 uderzeń na minutę. Tętno 81/min jest jak jak najbardziej prawidłowe. Dalsze zwiększanie dawki leków zwalniających pracę serca przyniosłoby również obniżenie ciśnienia, a to z całą pewnością nie byłoby w Pana/Pani sytuacji korzystne.