Podwyższone wyniki cholesterolu u 30-latki

Witam! Ostatnio przeprowadziłam badania lipidów Cholesterol całkowity 242 mg/ml, HDL 82 mg/ml, TG 102 mg/ml, LDL 140 mg/ml. Mam 30 lat nie piję nie palę, jestem osobą szczupłą. Czy aby obniżyć wartości konieczne jest leczenie farmakologiczne? Czy na poczatek wystarczy zmiana diety?

Witam!
Istotna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna oraz konsultacja z lekarzem. Wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu ma spożywanie produktów tj. oleje roślinne (rzepakowy, oliwa z oliwek), ryby morskie, produkty bogate w błonnik (ciemne pieczywo, brązowy ryż, grube kasze, warzywa, owoce). Dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników.

Po więcej porad i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska