Podwyższony kortyzol i przerost nadnercza

Witam Czy podwyższony kortyzol rano 244,20 ng/ml i łagodny przerost we wcześniejszym badaniu MRI zmiana wielkości 4 mm nadnercza mogą powodować napady nadpotliwości i skoki ciśnienia 200/100 i puls ponad 100 uderzeń na minutę. Ogòlnie holter ciśnieniowy był zły i jeden i drugi. Wartości przekraczały 60 % wartości prawidłowych. Ale tętnice nerkowe nieposzerzone, nerki i serce aorta bez zmian narządowych.

Aleksander Ropielewski

Tak jest to bardzo możliwe i najpewniej oznacza pierwszorzędową nadczynność kory nadnerczy. Proszę się skontaktować z endokrynologiem, który ustali jej przyczynę i sposób leczenia.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski