Podwyższony od dłuższego czasu poziom leukocytów

Witam. Co może oznaczać podwyższony od dłuższego czasu (ok. pół roku) poziom leukocytów? Od dłuższego czasu poziom leukocytów waha się pomiędzy 13,5 a 17,1 (norma 4-10). Dodam, że nie występują przy tym żadne objawy. Żadnej infekcji w tym okresie nie było, nic. Zęby, migdały też zdrowe. W rozmazie też nic, OB w normie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji konieczna jest konsultacja z hematologiem. Na tą chwile zaproponowałbym wykonanie badań, które Pani przedstawiała. Przez to niestety nie mogę więcej poradzić internetowo. Niemniej jednak podwyższone leukocyty najczęściej sugerują proces zapalny.