Podwyższony odsetek limfocytów oraz obniżony odsetek granulocytów u 14-letniego syna

Podwyższony odsetek limfocytów oraz obniżony odsetek granulocytów Witam, bardzo niepokoję się o wyniki morfologii swojego synka. Syn ma 14 lat i jest bardzo szczupły, często miał powiększone węzły chłonne na szyi. WBC [TYS./UL] 4.0 LYM% [%] 60.1 MON % [%] 6.3 GRA% [%] 33.6 Białko całkowite 7,1 zakres 6,4 - 8,3 Bilirubina całkowita 2,41 zakres 0,20 - 1,20 6 dni wcześniej miał wynik WBC [TYS./UL] 6.0 LYM% [%] 55.3 MON % [%] 5.0 GRA% [%] 39.7

Witam. Podwyższony poziom limfocytów może być wynikiem przebytych w ostatnim czasie infekcji - także tych bezobjawowych lub niektórych schorzeń hematologicznych. Ze względy na podwyższony poziom bilirubiny wskazane jest wykonanie usg jamy brzusznej. Warto również wykonać ręczny rozmaz układu białokrwinkowego który jest dużo bardziej dokładny niż ten z analizatorów automatycznych oraz określić poziom OB i CRP.