Podwyższony odsetek limfocytów we krwi

Proszę o interpretację wyników mojego dziecka (dziewczynka, 4,5 roku): WBC - 8,0, LYM - 4,6, MON - 0,4, GRA - 3,0, LYM% 57,3, MON% - 5,3, GRA% - 37,4, RBC - 4,86, HGB - 13,2, HCT - 41,4, MCV - 85,2, MCH - 27,2, MCHC - 31,9, RDW - 10,8, PLT - 275, MPV - 7,3. Za wszelką odpowiedź będę wdzięczna. Pozdrawiam.
KOBIETA, 5 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podwyższony jest odsetek limfocytów, jednak co ważniejsze, ich stężenie wyrażone w liczbach bezwzględnych jest prawidłowe.
Nieco podwyższony jest hematokryt, przy prawidłowych pozostałych parametrach czerwonokrwinkowych, co wynikać może z niewielkiego odwodnienia. MCHC - średnie stężenie hemoglobiny w krwince - jest tuż poniżej dolnej granicy normy. Nie ma powodu do niepokoju. Należy obserwować ten parametr przy kolejnych kontrolach morfologii krwi.

Pozostałe wyniki są prawidłowe.

Pozdrawiam