Podwyższony poziom ALT, AST na granicy normy, silne bóle mięśniowe - jaka jest przyczyna?

Mój mąż ma 31 lat, zdiagnozowaną subkliniczną nadczynność tarczycy i jej guzy. Jest leczony T*********. Ostatnio wystąpiły u niego objawy stanu zapalnego mięśni. Zaczęło się od prawego barku i rozprzestrzeniło na drugi bark, biodra i plecy. Lekarz po tygodniu leczenia lekami przeciwzapalnymi zlecił badania krwi. Morfologia i OB w normie ale AST 33 U/l, a ALT 62 U/l. Lekarz zlecił jeszcze poziom sodu i potasu i skierował męża do neurologa. Moje pytanie jest też takie, czy te dwa schorzenia mogą mieć jakiś związek i co to ewentualnie może być. Dodam jeszcze, że poziom TSH po leczeniu T******* wyraźnie się podniósł.

Redakcja abcZdrowie

Bez wątpienia proszę wykonać zalecone badania i udać się do neurologa. Możliwe, że podwyższony poziom ALT oraz zapalenie mięśni są działaniami niepożądanymi stosowanego leku.