Podwyższony poziom APTT

Witam, za tydzień mam mieć operację na ucho. Przed operacją miałam min. zrobić badania krwi. Wszystkie parametry są OK ale jeden APTT(G11) jest podwyższony. Mam 41,4 a norma jest 26-36. Proszę o informację czy może to mieć wpływa na to że mogą mnie nie dopuścić do operacji. Jak czytałam w necie że APTT jest związane z krzepliwością krwi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! APTT to parametr, który stanowi ocenę układu krzepnięcia. Wynik podwyższony stanowi o obniżonej krzepliwości. Jak najbardziej może być to powód do odroczenia zabiegu.