Podwyższony poziom ASO u 10-latki

Córka ma 10 lat wynik aso wyszedł 894.5 crp 2,4 ob 12 wcześniej aso między 300 a 400 migdały nie maja treści ropnej mamy w domu psa czy to moze mieć jakiś wpływ na takie podwyższone aso? .Testy alergologiczne wyszly bez alergi spirometria jest dobra astma wykluczona częste choroby zwłaszcza kaszle.(W CZASIE KASZLU POMAGA TYLKO MIFLONIDE WE WZIEWACH) Na polecenie pulmonologa podawane są leki odpornosciowe ISMIGEN 2 RAZY DO ROKU , PREVENTAN, PREVENTIC EXTRA PLUS.BARDZO PROSZĘ O INTERPRETACJĘ.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wysoki poziom ASO oznacza, że dziecko przebyło zakażenie paciorkowcem z grupy A. Szczytowy poziom ASO występuje około 4-6 tygodni od zakażenia, po czym następuje jego spadek. Ponieważ poziom ASO narósł, najprawdopodobniej dziecko ponownie przebyło infekcję paciorkowcem z grupy A. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem pediatrą.