Podwyższony poziom CK

Witam. Od dwóch lat borykam się z podwyższonym poziomem CK. W tym momencie jest na poziomie 1400. Wszystko zaczęło się od śmierci mamy i mojego pobytu w szpitalu z powodu nerwicy lękowej. Poziom CK spada i podnosi się. Byłem w poradni chorób autoimmunologicznych i stwierdzono u mnie miopatię mięśniową niezapalną. Kazano się nie przejmować i raz w roku przychodzić na kontrolę oraz dwa razy w roku oznaczać poziom CK. Jednak nie daje mi spokoju ta diagnoza, pewnie przez nerwicę, cały czas szukam informacji w Internecie o chorobach neurologicznych. Dodatkowo w badaniach wyszły przeciwciała przeciwjądrowe 1:320. Mam wizytę u neurologa w sierpniu i ma on mnie skierować do szpitala na EMG i wycinek mięśni. Jednak od dwóch tygodni zaczęła mi drętwieć prawa ręka i pojawia się brak czucia w ręce, szczególnie w nocy. Dodam, że pracuję ciężko fizycznie od miesiąca i być może to drętwienie jest tym spowodowane. Mimo tego bardzo się martię, czy nie jest to objaw jakiejś groźnej choroby. Proszę o opinię.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Przedstawione informacje nie pozwalają na postawienie diagnozy. Sugerują chorobę autoimmunologiczną, w której prawdopodobnie zajęte są m.in. mięśnie, zatem może być chorobą z grupy miopatii. Do rozpoznania przybliżyć może badanie histologiczne wycinka mięśnia, dlatego musi się Pan uzbroić w cierpliwość. Żadne teoretyczne informacje nie zastąpią też badania fizykalnego, dlatego niezwykle ważna jest wizyta u neurologa.

Pozdrawiam