Podwyższony poziom EO% w wyniku morfologii krwi a niedokrwistość

Witam serdecznie, mam takie pytanie robiłam morfologię krwi i wszystkie wyniki mieszczą się w wartościach referencyjnych tylko jeden jest troszkę wyższy EO% 5.3% a norma dla laboratorium 5.0% Pisałam już wcześniej o interpretacje wyników. Pani doktor napisała mi że mam głęboką niedokrwistość HGB 8.7 mmol/l według norm laboratorium norma jest od 7.4-9.3mmol/l.czy faktycznie przy HGB 8.7 mmol/l mam głęboką niedokrwistość? Normy w internecie to 12-16g/dl (7,2-10.0mmol). Bardzo się zaniepokoiłam. Różne źródła wskazują różne informacje. Która jest prawdziwa i najbardziej wiarygodna? Już sama nie wiem co myśleć. Proszę o pomoc.

Witam,

Wyniki badan laboratoryjnych ZAWSZE nalezy interpretowac w odniesieniu do wartosci referencyjnych (zakres normy) podawanych przez laboratorium wykonujacych oznaczenie. W tym kontekscie wyniki hemoglobiny miesci sie w granicach referencyjnych czyli wszystko jest w porzadku. Fakt, ze stosowany przez to laboratorium zakres norm jest rzadko spotykany.
Co do odsetka eozynofilii - nie jest on znacznie podwyzszony, pytanie czy towarzysza temu objawy kliniczne. Najczestszymi przyczynami eozynofilii sa alergie oraz infestacja pasozytnicza przewodu pokarmowego (np. owsiki).

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga