Podwyższony poziom erytrocytów i PCT w wyniku badania

Witam! Co oznacza podwyższon PCT PCT 0,39 % ORAZ podwyższona ilość erytrocytów 5,11 mln/µl Ponieważ nie bardzo chodzę po lekarzach to moje pytanie czy w/w wyniki są prawidłowe i nie muszę odwiedzać gabinetu lekarskiego? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Witam. Wyniki badań nie budzą niepokoju. Należy jednak skonsultować je z lekarzem który będzie miał możliwość skorelowania ich z bezpośrednim badaniem i dolegliwościami prezentowanymi przez pacjenta.