Podwyższony poziom leukocytów, granulocytów i płytek krwi przy przeziębieniu

Witam serdecznie, chciałabym poprosić o interpretację podwyższonego poziomu jednostek: WBC 14,1, H (4-10), PLT 445, H (100-400), GRA 10,4 H (1,2-6,8). Badania dotyczą 3,5-latki, aktualnie konczącej przeziebienie bądź coś podobnego (ciężko mi określić, gdyż nie podawałam lekarstw. Dziękuję bardzo.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wyniki badań, które Pani podaje (podwyższony poziom leukocytów, granulocytów i płytek krwi), wskazują na aktualnie występujący proces zapalny. Jeżeli u dziecka występują objawy, takie jak gorączka lub stan podgorączkowy, kaszel, duszność, proszę koniecznie skonsultować się z pediatrą. W przypadku braku objawów, należy oznaczyć powtórnie morfologię krwi oraz CRP (wskaźnik stanu zapalnego) 2 tygodnie po zakończeniu infekcji.