Podwyższony poziom leukocytów i OB - o czym mogą świadczyć?

Witam, robiłam ostatnio morfologię, która wykazała mi podwyższoną liczbę leukocytów 16,40 oraz podwyższone ob18. Czekam na wizytę u hematologa, ale mam ją dopiero na styczeń, a bardzo chciałabym dowiedzieć się, czy może to być coś poważnego. Dodam, że mam 21 lat, przed badaniem nie byłam chora.

Witam serdecznie,

wyniki badń zawsze należy interpretować w stosunku do pacjenta - badania oraz zebranego wywiadu. Dlatego też trudno mi powiedzieć czy w Pani przypadku może to być coś poważnego.

Podwyższony poziom leukocytów występuje w różnych sytuacjach - począwszy od banalnej infekcji, a skończywszy na powaznych schorzeniach, takich jak choroby autoimmunologiczne oraz nowotwory.

Jeżeli denerwuje się Pani oczekiwaniem na konsultację u hematologa, proszę porozmawiać o tym z lekarzem rodzinnym, który panią zna.

Pozdrawiam serdecznie