Podwyższony poziom leukocytów u 4-latka

Podwyższony poziom leukocytów u dziecka(4 lata) 18,5 OB 4 reszta wyników prawidłowa. Dziecko chorowało na ostre zapalenie ucha. Badanie morfologi było 4dni antybiotyku.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Leukocyty lub inaczej białe krwinki odpowiadają w organizmie za zwalczanie drobnoustrojów powodujących infekcje. Ich wysoki poziom przy ostrym zapaleniu ucha nie jest niepokojący a wręcz odwrotnie. Może Pani wykonać synowi badanie kontrolne po kilku tygodniach, gdy nie będzie miał aktualnie infekcji.