Podwyższony poziom limfocytów we krwi

WBC 9,0 RBC 5,31 HGB 16,1 HCT 45,3 MCV 85,3 MCH 35,5 PLT 170 LYMPH 5,1 NEUT 2,7 MXD 1,2 RDW-CV 12,4 PDW 8,5 MPV 7,1 P-LCR 7,7. PO ZAPOZNANIU SIĘ W INTERNECIE Z TABELĄ WYNIKÓW, WYWNIOSKOWAŁAM ,ŻE MOJE LYMPH JEST TROCHĘ CHYBA ZA WYSOKIE. PROSZĘ O RADĘ CZY JEST DOBRE CZY ZA WYSIOKIE, BARDZO SIE MARTWIĘ. POZDRAWIAM

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani!

Poziom limfocytów jest rzeczywiście minimalnie podwyższony. Proszę jednak nie wpadać w panikę. W niedługim czasie, po 3-4 tyg. od przedstawionego badania, należy powtórzyć oznaczenie, by ocenić tendencję. Niepokoić powinien dalszy wzrost poziomu limfocytów.

Oczywiście, jeżeli zaobserwowałaby Pani niepokojące objawy, być może po konsultacji z lekarzem rodzinnym konieczne byłoby wcześniejsze wykonanie morfologii krwi oraz ewentualnie badań dodatkowych.

Jednak przedstawiony wynik nie budzi niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie