Podwyższony poziom LYM 49% i zmniejszony poziom MON 3,7%

3 badanie krwi w przeciągu kilku miesięcy pokazuje podwyższony poziom LYM 49% lub 4,6 przy zmniejszonym poziomie MON 3,7%-. Czy to coś czym powinienem się niepokoić ? Reszta wskaźników w normie. Aha, lekko podwyższony ciężar właściwy moczu 1.03,g/ml

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać kontrolną morfologię z rozmazem ręcznym. Prawdopodobnie jest to związane z infekcją, jednak warto wykluczyć poważniejsze stany.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Analiza wyników badań nie może przebiegać wyłącznie na podstawie podania odchyleń. Ważne są również prawidłowe parametry oraz możliwość wykonania badania lekarskiego. Poziom limfocytów i monocytów odbiega w niewielkim stopniu od zakresu normy. Może być to objawem przewlekłego zakażenia bakteryjnego lub wirusowego, jednak bez możliwości wykonania badania lekarskiego nie można napisać nic więcej.