Podwyższony poziom markera CEA a stan po usunięciu raka piersi

Witam, Mam 34 lata i jestem dwa lata po raku piersi - rak przewodowy inwazyjny, z 26 wypreparowanych węzłów 19 miałam zajęte. Brak było przerzutów odległych. Receptory hormonalne ujemne natomiast HER-2 dodatni. Wszystko było dobrze do zeszłego miesiąca gdzie zrobiłam sobie badanie CEA i wyszedł 14. Odczekałam miesiac i już wynosi 40. Czy to są już przerzuty? Ostatnio trochę pobolewa mnie kręgosłup. Może tam coś się dzieje.? Jakie mogą być przyczyny podwyższenia tego markera w moim przypadku? Ewa

Podwyższenie poziomu markera wymaga dalszych badań, nie jest to marker swoisty, ale w Pani sytuacji sugerowałbym badanie scyntygraficzne kośćca i conajmniej rtg kjlatki piersiowej