Podwyższony poziom monocytów w morfologii krwi

Witam W morfologii mam podwyższone Monocyty (11.2 przy normie 2-6%). Co w takim wypadku należy dalej robić? Co ten wynik oznacza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik przede wszystkim powinien ocenić lekarz, który zlecił wykonanie badania. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku z Pani/Pana stanem klinicznym. Ponadto istotne są także informacje jaka jest ilość bezwzględna monocytów, jaki jest to rodzaj rozmazu, jakie są ilości pozostałych frakcji krwinek białych, itd. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił badanie.