Podwyższony poziom TSH i USG tarczycy

robiłam wyniki morfologi i przez przypadek wyszło podwyższone tsh 4,42 endokrynolog za 4 miesiące wiec postanowiłam zrobić prywatnie usg i nie wiem co oznaczają te wyniki jeśli ktoś może mi to powiedzieć: bo lekarza prywatnie za 3 tygodnie a teraz jestem ciekawa : Opis badania : tarczyca dwupłatowa z zachowana cieśnią o średnicy 2 mm. prawy płat o wymiarach 13x13x40mm lewy płat o wymiarach 13,5x9x30mm jednorodna echostruktura miąższu tarczycy bez widocznych zmian ogniskowych

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik USG tarczycy jest prawidłowy. Poziom TSH jest jednak podwyższony, co wskazuje na niedoczynność tarczycy. Wskazane jest wykonanie badania poziomu hormonów fT3 i fT4 oraz konsultacja endokrynologiczna.