Podwyższony poziom TSH w 18 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 18 tygodniu ciąży, generalnie wszystko jest w porządku gdyby nie fakt że mam podwyższony poziom tsh (ft4) . W sumie po ostatniej wizycie u endokrynologa wyniki były dobre :-) ale dostałam skierowanie na badania ALT- i nie bardzo wiem o co chodzi, czy mam się martwić tym?? pozdrawiam

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Poziom TSH w ciąży powinien wynosić 1-2,5. Dodatkowo należy oznaczyć ft3 oraz ft4, aby mieć pełen obraz gospodarki hormonalnej tarczycy. Badanie ALT czasem jest zlecane rutynowo przez lekarzy ginekologów, więc uważam, że nie ma powodów do niepokoju.