Podwyższony poziom żelaza i niski poziom eozynofili

Witam! Mam pytanie w sprawie morfologii - mam podwyższony wynik PDV (21,9), MPV (14,4) oraz P-LCR (59,7), a do tego zaniżone eozynofile (0,02) i podwyższony poziom żelaza - 164. Dodam, że wszystkie pozostałe parametry morfologii są w normie. Zrobiłam również próby wątrobowe, czasy krzepnięcia i poziom witaminy B12 - wszystko w normie. Czy powinnam się niepokoić? Jestem kobietą. Mam 27 lat.

Witam!
Wskazane odchylenia w wymienionych parametrach nie powinny wzbudzać niepokoju jeśli nie towarzyszą im żadne objawy oraz istotne odchylenia w układzie czerwonokrwinkowym, białokrwinkowym i płytkach. Podwyższone stężenie żelaza powinno skłaniać ku ocenie pozostałych parametrów gospodarki żelazowej tzn. ferrytyny, transferyny i TIBC (lub UIBC). Taki poziom żelaza może mieć związek z przejściowym wzrostem podaży żelaza w łatwoprzyswajalnych postaciach np. mięsie, ale także z zaburzeniem jego metabolizmu. Proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym lub internistą w celu dokładnego zbadania oraz zlecenia ewentualnych badań dodatkowych. W tej chwili nie ma powodów do niepokoju. Pozdrawiam serdecznie!